Καλώς ήρθατε στο 2ο Δημοτικό Σχολείου Αγίου Νικολάου

278345070 7705566266120204 3658159156803996902 n 1Ένα τρένο έβαλε μπρος την μηχανή για  μια γλυκόπικρη διαδρομή. Στο τέλος της ανθεί το πιο σπάνιο λουλούδι, που ευωδιάζει, ομορφαίνει και συγκινεί!  Δείτε παρέα μας εικόνες από το σχολείο της καρδιάς μας. Ένα σχολείο γλυκό σαν λυγερόκορμες μαργαρίτες που ευωδιάζει γνώση. Φωτεινό σαν λαμπερός ήλιος που φωτίζει την άγνοια και την μετασχηματίζει σε γνώση. Χρώματα του ουράνιου τόξου ντύνουν τους τοίχους που μέσα τους  ηχούν μελωδικά οι παιδικές φωνές. Μια σύμπραξη εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων που στην καρδιά τους έχουν γραμμένη την λέξη προσφορά και από τα χείλη τους βγαίνει η λέξη ΜΠΟΡΩ! Έτσι ατενίζουμε το αύριο που για εμάς είναι τώρα!

Το τρένο σφυρίζει έτοιμο να ξεκινήσει τη μαγική περιήγησή του στην πόλη μας και στο σχολείο. Έλα και εσύ  να απονείμουμε μαζί παιδεία αντί για πτυχία και φως αντί για λάμψη!

Mην χάσετε μιαν εκπληκτική διαδρομή… Το τρένο σφυρίζει! Διασφαλίστε θέση και θέαση στην πόλη και το σχολείο της καρδιάς μας…